22.1 C
Los Angeles
20 Temmuz 2024
spot_img

Gündem

Houston’da Türk Yatırımları Büyüyor: Burhan Altınbilek Houston’da Yeni Projesini Tanıttı

Houston’da faaliyet gösteren TOKI Property Management firmasının sahibi Burhan Altınbilek, toplu konut alım satımı ve eski apartmanlara değer katma projeleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Goldenwrist Capital‘e bağlı TOKI Property Management tarafından geliştirilen Hampton Park Apartments’ın açılışı, Houston’daki Türk iş dünyasını bir araya getirdi.

Açılış töreni, T.C. Houston Başkonsolosu Ahmet Akıntı, Ticaret Ataşesi Yavuzhan Erdem, Eğitim Ateşesi Ali Kılıçoğlu gibi önemli Türk diplomatik temsilcilerin yanı sıra, MÜSİAD Texas Başkanı, Kayalar Motors’un sahibi Selçuk Kaya, ASKON Texas Başkanı ve Lonca’nın Kurucusu Yakup Akın, Türk Avukat Serdar Şenol ve Houston bölgesinden birçok önemli Türk iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Bu katılım, bölgedeki Türk yatırımlarının önemini ve bu tür projelerin Türk iş dünyası için taşıdığı değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Açılışa Alaturka’yı temsilen Texas Medya Direktörümüz Cenk Çelik de katıldı.

Burhan Altınbilek, açılış konuşmasında, Hampton Park Apartments‘ın sadece bir apartman kompleksi olmadığını, büyüyen topluluğun ve Houston ile Texas genelindeki artan yatırım fırsatlarının bir sembolü olduğunu belirtti. Altınbilek, Houston Business Journal tarafından 40 yaş altı en iyi 40 işadamı listesine aday gösterilmişti.

Etkinliğe katılan misafirler, çeşitli Türk fırın ürünleri ve sokak lezzetlerinin tadını çıkararak Türk kültürünün sıcaklığını hissettiler. Özel olarak ikram edilen midye dolması ve projeyi korumakla görevli Sivas Kangal Köpeği gibi Türk kültürüne özgü detaylar da büyük ilgi gördü.

Houston’da Hampton Park Apartments’ın açılışında konuşan Ticaret Ataşesi Yavuzhan Erdem, Türk yatırımcıların yurtdışındaki varlığının daha fazla Türk istihdamı ve hizmetlerin bölgeselleşmesi açısından önemli olduğunu vurguladı. Diaspora’daki Türklerin, memleketteki Türklerle ticari ilişkilerinin geliştirilmesinin iki ülke arasındaki bağları kuvvetlendireceğini belirtti. Erdem, Türk ihracatçılarının devlet destekleriyle bu bölgeye daha fazla ihracat yapmalarını sağlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Burhan Altınbilek, 10 yılı aşkın süredir suç oranlarının yüksek olduğu bölgelerde tabiri caizze “temiz eller operasyonu” adı altında projeler gerçekleştirdiklerini ve Amerikalıların girmeye cesaret edemediği bölgeleri temizleyip yenilediklerini vurguladı. Eğitim ve ticarette kazandığı deneyimleri kullanarak E ve B sınıfı apartmanları yenileyip, değer kazandırdıklarını belirtti. Hampton Park Apartments’ın, sıfırdan yapılan ilk projeleri olduğunu ve toplamda 144 dairelik bu projenin ilk etabını tamamladıklarını açıkladı. Ayrıca, Sugarland bölgesinde Türk Town Center projesini hayata geçireceklerini duyurdu. Altınbilek, yerel Türk iş insanları ile iş birliği yaptıklarını ve öncelikli olarak Türk firmalarından malzeme temin ettiklerini belirtti. Her türlü bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti.

Hampton Park Apartments’ın açılışı, Türk iş dünyasının Houston’daki varlığını güçlendirmesi ve yeni yatırım fırsatlarını keşfetmesi açısından büyük önem taşıyor. Bu tür projeler, Türk iş insanlarının yurtdışında daha fazla iş birliği yapmasına ve iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine katkı sağlıyor.

Latest Posts

spot_img

Kaçırmayın

Bu özel Listeye KATILIN

Amerika'dan en özel, en farklı bilgiler, duyurular sadece burada.